Sommarens öppettider

Försäljning måndag-fredag 09:00-18:00.
Service måndag-fredag 07:00-16:30
Service telefontid 07:30-16:00.
Skadecenter måndag-fredag 07:00-16:30, semesterstängt v. 29-30.

Scania Värnamo måndag-fredag 07:00-16:00
(gäller 19 juni - 11 augusti).
Scania Smålandsstenar måndag-fredag 07:00-16:00, lunchstängt 12:00-12:45.

Sommarens öppettider

Scania

Jonas Claesson

Jonas Claesson

Verkstadschef buss
Telefon: 0370-205 37
E-post: jonas.claesson@svenstigs.se

Ulrika Ragnarsson

Ulrika Ragnarsson

Verkstadsadministratör, garanti/reklamationsansvarig
Telefon: 0370-20569
E-post: ulrika.ragnarsson@svenstigs.se

Robert Ljungskog

Robert Ljungskog

Scania sektorchef
Telefon: 0370-205 30
E-post: robert.ljungskog@svenstigs.se

Jimmy Axelsson

Jimmy Axelsson

Servicemarknadssäljare
Telefon: Tel: 0370-205 35
E-post: jimmy.axelsson@svenstigs.se

Sven van Dijk

Sven van Dijk

Reservdelar Scania Smålandsstenar
Telefon: 0371-333 24
E-post: sven.vandijk@svenstigs.se

Bosse Johansson

Bosse Johansson

Verkstadschef Scania Smålandsstenar
Telefon: 0371-333 11
E-post: bo.johansson@svenstigs.se

Jan-Åke Ek

Jan-Åke Ek

Reservdelar Lastbilar
Telefon: 0370-205 41
E-post: jan-ake.ek@svenstigs.se

Daniel Fransson

Daniel Fransson

Reservdelsansvarig Scania
Telefon: 0370-205 46
E-post: daniel.fransson@svenstigs.se

Mats Pettersson

Mats Pettersson

Verkstadschef Lastbilar
Telefon: 0370-205 38
E-post: mats.pettersson@svenstigs.se

Christer Engemoen

Christer Engemoen

Scania-säljare bussar
Telefon: 070-778 58 73
E-post: christer.engemoen@scania.com

Lars Hagman

Lars Hagman

Säljare Lastbil
Telefon: 0370-205 31
E-post: lars.hagman@svenstigs.se

Ulla Bergqvist

Ulla Bergqvist

Leveransavdelningen
Telefon: 0370-205 33
E-post: ulla.bergqvist@svenstigs.se

Scania Sverige

Mer information och erbjudanden på scania.se

Besök Scanias webbplats

Scania

Sök bland 164 bilar

×