Scania

Besöksadress:
Stenfalksvägen 6
331 41 Värnamo

Box 2216
331 02 Värnamo

Hitta hit

Öppettider

Scania Värnamo
måndag-torsdag 06:00-17:00
fredag 07:00-16:00

Scania Smålandsstenar
måndag-fredag 07:00-16:00

Hitta till oss

Personal

Jonas Claesson

Verkstadschef buss
Telefon: 0370-205 37
E-post: jonas.claesson@svenstigs.se

Ulrika Ragnarsson

Verkstadsadministratör, garanti/reklamationsansvarig
Telefon: 0370-20569
E-post: ulrika.ragnarsson@svenstigs.se

Mats Pettersson

Verkstadschef Lastbilar
Telefon: 0370-205 38
E-post: mats.pettersson@svenstigs.se

Robert Ljungskog

Scania sektorchef
Telefon: 0370-205 30
E-post: robert.ljungskog@svenstigs.se

Lars Hagman

Säljare Lastbil
Telefon: 0370-205 31
E-post: lars.hagman@svenstigs.se

Emil Hermansson

Säljare Lastbil
Telefon: 0371-33 301
E-post: emil.hermansson@svenstigs.se

Richard Petersson

Service Scania
Telefon: 0370-205 78
E-post: rickard.petersson@svenstigs.se

Jimmy Axelsson

Servicemarknadssäljare
Telefon: Tel: 0370-205 35
E-post: jimmy.axelsson@svenstigs.se

Sven van Dijk

Reservdelar Scania Smålandsstenar
Telefon: 0371-333 24
E-post: sven.vandijk@svenstigs.se

Jan-Åke Ek

Reservdelar Lastbilar
Telefon: 0370-205 41
E-post: jan-ake.ek@svenstigs.se

Daniel Fransson

Reservdelsansvarig Scania
Telefon: 0370-205 46
E-post: daniel.fransson@svenstigs.se

avatar-svenstigs-bil

Christer Engemoen

Scania-säljare bussar
Telefon: 070-778 58 73
E-post: christer.engemoen@scania.com

Scania Sverige

Mer information och erbjudanden på scania.se

Besök Scanias webbplats

Scania

Sök bland våra bilar och på Wayke.se

×