Nya Volkswagen Passat

Giltig till 2024-03-31

Kampanjerbjudande

Kontant fr. 437 900 kr

Privatleasing fr. 5 125 kr/månad
Serviceavtal 36 mån
Körsträcka 1000 mil/år

Härlig bil med bland annat stort lastutrymme

Premiär för den nionde generationen av Passat.
Fokus ligger på kraftfull aerodynamisk design, nya högeffektiva drivlinor, hög kvalitet, och mycket ny teknik.

Volkswagen Passat Sportscombi Business TSI 150 hk DSG

Digital Cockpit Pro
LED-strålkastare
Kapacitiv ratt (beröringskänslig)

samt uppvärmbar

Fotgängarigenkänning
Navigation Composition Media 8”
Lane Assist
Nödbromsfunktion Front Assist, för fotgängare och cyklister
Backkamera Rear Assist
Park Assist med parkeringssensorer
Mörktonade rutor från B-stolpen och bakåt med akustiksidorutor
Ambientebelysning, spotlight på mittkonsolen, med 10 färger
Framstolar med massagefunktion

Erbjudande och priser på alternativ

Erbjudande Passat

Nu ingår Infällbar dragkrok, Trailer assist, Värmarpaket, Parkeringsvärmare, Sätesvärme fram samt ytterplatser bak
Värde 27900 kr
Gäller t.o.m. 31/3 2024.

Passat Sportcombi Business TSI 150 DSG

Kontant från 437900 kr

Passat Sportscombi R-Line 150 hk TSI DSG

Kontant från 489900 kr

Utrustad med bl.a. ratt med multifunktion, sport, läderklädd, uppvärmbar med växlingspaddlar
Innertak svart,
Progressiv styrning
Lättmetallfälgar 8J x 18, ”Coventry”, black, diamond-turned

Co2 utsläpp Blandad 123-137 g/km
Förbrukning blandad körning: 0,57 l/mil WLTP.


Ta kontakt direkt

Volkswagen Valdet

Valdet Rrecaj

Säljare Volkswagen

0370-205 18 valdet.rrecaj@svenstigs.se
Volkswagensäljare Albin

Albin Jonsson

Säljare Begagnat och Volkswagen

0370-205 59 albin.jonsson@svenstigs.se
Volkswagen Matilda

Matilda Danielsson

Säljkoordinator

0370-205 34 matilda.danielsson@svenstigs.se

Kalle Sahlstedt

Säljledare Volkswagen

0370-205 17 kalle.sahlstedt@svenstigs.se
Volkswagen Christer

Christer Heins

Säljare Volkswagen

0371-58 68 06 christer.heins@svenstigs.se
Säljare Volkswagen Ulf

Ulf Isaksson

Säljare Volkswagen

0371-58 68 01 ulf.isaksson@svenstigs.se

Boka provkörning