Passat

Nya Volkswagen Passat till kampanjpris

Giltig till 2024-06-30

Kampanjerbjudande

Kontant fr. 437 900 kr

Privatleasing fr. 4 792 kr/månad
Serviceavtal 36 mån
Körsträcka 1000 mil/år

Härlig bil med bland annat stort lastutrymme

Den nionde generationen av Passat är här.
Fokus ligger på kraftfull aerodynamisk design, nya högeffektiva drivlinor, hög kvalitet, och mycket ny teknik.

Nya Passat, som för övrigt i framtiden bara kommer att finnas i kombiversion, erbjuder dig nu mer utrymme än någonsin tidigare och imponerar med sin sportiga design, höga komfortnivå och innovativa teknik.

Upplev den hos oss.

Volkswagen Passat Sportscombi Business ACT TSI 150 hk DSG

Digital Cockpit Pro
LED-strålkastare
Kapacitiv ratt (beröringskänslig)

samt uppvärmbar

Fotgängarigenkänning
Navigation Composition Media 8”
Lane Assist
Nödbromsfunktion Front Assist, för fotgängare och cyklister
Backkamera Rear Assist
Park Assist med parkeringssensorer
Mörktonade rutor från B-stolpen och bakåt med akustiksidorutor
Ambientebelysning, spotlight på mittkonsolen, med 10 färger
Framstolar med massagefunktion

Erbjudande och priser på alternativ

Erbjudande Passat

Nu ingår Infällbar dragkrok, Trailer assist, Värmarpaket, Parkeringsvärmare, Sätesvärme fram samt ytterplatser bak
Värde 27900 kr

Passat Sportcombi Business TSI 150 DSG

Kontant från 437900 kr

Passat Sportscombi R-Line 150 hk TSI DSG

Kontant från 489900 kr

Utrustad med bl.a. ratt med multifunktion, sport, läderklädd, uppvärmbar med växlingspaddlar
Innertak svart,
Progressiv styrning
Lättmetallfälgar 8J x 18, ”Coventry”, black, diamond-turned

Co2 utsläpp Blandad 123-137 g/km
Förbrukning blandad körning: 0,57 l/mil WLTP.


Ta kontakt direkt

Volkswagen Valdet

Valdet Rrecaj

Säljare Volkswagen

0370-205 18 valdet.rrecaj@svenstigs.se
Volkswagensäljare Albin

Albin Jonsson

Säljare Begagnat och Volkswagen

0370-205 59 albin.jonsson@svenstigs.se
Volkswagen Matilda

Matilda Danielsson

Säljare Begagnat

0370-205 34 matilda.danielsson@svenstigs.se

Kalle Sahlstedt

Säljledare Volkswagen

0370-205 17 kalle.sahlstedt@svenstigs.se
Volkswagen Christer

Christer Heins

Säljare Volkswagen

0371-58 68 06 christer.heins@svenstigs.se
Säljare Volkswagen Ulf

Ulf Isaksson

Säljare Volkswagen

0371-58 68 01 ulf.isaksson@svenstigs.se

Boka provkörning