Svenstigs Bil i Värnamo

Svenstigs Värnamo

Välkomna till Svenstigs

Värnamo Vi gör allt för din bil

Vi hjälper dig med allt ifrån att hitta rätt bil för dina behov, finansiering, försäkring eller om du behöver se över laddmöjlighet för en elbil.

Vi har auktoriserade verkstäder. Din Volkswagen, Audi,  Škoda, och SEAT är i trygga händer med våra Originalservice, smart reparation, försäkring och våra andra tjänster.

Vi tar hand om din bil, så att du kan koncentrera dig på att köra.

Kontakta oss

Besöksadress

Stenfalksvägen 8
331 41 Värnamo

Box 2216
331 02 Värnamo

Kontaktuppgifter

Hitta hit


Våra öppettider

Försäljning

  • Mån 09:00 – 18:00
  • Tis 09:00 – 18:00
  • Ons 09:00 – 18:00
  • Tor 09:00 – 18:00
  • Fre 09:00 – 18:00
  • Lör 10:00 – 13:00
  • Sön – Stängt

Service

  • Mån 07:00 – 17:00
  • Tis 07:00 – 17:00
  • Ons 07:00 – 17:00
  • Tor 07:00 – 17:00
  • Fre 07:00 – 17:00
  • Lör – Stängt
  • Sön – Stängt

Särskilda öppettider

Valborgsmässoafton, 7-16 
1:a maj, stängt
Kristi himmelsfärdsdag, stängt
Pingstafton, stängt
Nationaldag, stängt

Transportbilar Försäljning

  • Mån 08:00 – 17:00
  • Tis 08:00 – 17:00
  • Ons 08:00 – 17:00
  • Tor 08:00 – 17:00
  • Fre 08:00 – 17:00
  • Lör – Stängt
  • Sön – Stängt

Skadecenter

  • Mån 07:00 – 17:00
  • Tis 07:00 – 17:00
  • Ons 07:00 – 17:00
  • Tor 07:00 – 17:00
  • Fre 07:00 – 17:00
  • Lör – Stängt
  • Sön – Stängt

Scania Värnamo

  • Mån 06:00 – 17:00
  • Tis 06:00 – 17:00
  • Ons 06:00 – 17:00
  • Tor 06:00 – 17:00
  • Fre 07:00 – 16:00
  • Lör – Stängt
  • Sön – Stängt

Värnamo Våra Medarbetare

Audi Värnamo Philip

Philip Davidsson

Säljare Audi Värnamo

0370-205 11 philip.davidsson@svenstigs.se
Säljare Audi Värnamo Lukas

Lukas Wennberg

Säljare Audi Värnamo

0370-205 12 lukas.wennberg@svenstigs.se
Volkswagen Valdet

Valdet Rrecaj

Säljare Volkswagen

0370-205 18 valdet.rrecaj@svenstigs.se
Volkswagensäljare Albin

Albin Jonsson

Säljare Begagnat och Volkswagen

0370-205 59 albin.jonsson@svenstigs.se
Volkswagen Matilda

Matilda Danielsson

Säljare Begagnat

0370-205 34 matilda.danielsson@svenstigs.se

Kalle Sahlstedt

Säljledare Volkswagen

0370-205 17 kalle.sahlstedt@svenstigs.se
Leverans Heidi

Heidi Edholm

Reception/Biladmin

0370-205 00 heidi.edholm@svenstigs.se
Ekonomi Ida

Ida Ideskog

Ekonomi/Biladmin

0370-205 54 ida.ideskog@svenstigs.se
Leads Manager Henrik

Henrik Cronqvist

Leads Manager

035-7677609 henrik.cronqvist@svenstigs.se
Reservdelar Linus

Linus Grahn

Reservdelar Värnamo

0370-205 40 linus.grahn@svenstigs.se
Reservdelar Stefan

Stefan Persson

Grossistansvarig

0370-205 40 stefan.persson@svenstigs.se
Reservdelar Alen

Alen Causevic

Tillbehör och reservdelar

0370-20540 alen.causevic@svenstigs.se
Reservdelar Mohammed

Mohamad Altkhen

Reservdelsman

0370-205 40 mohamad.altkhen@svenstigs.se
Reservdelar Anders

Anders Karlsson

Reservdelsman Skadecenter

0370-205 40 anders.karlsson@svenstigs.se
Reservdelschef Anders

Anders Ivansson

Reservdelschef

0370-205 40 anders.ivansson@svenstigs.se
Service Anders

Anders Engelbrekt

Servicerådgivare Transportbilar Värnamo

0370-205 75 anders.engelbrekt@svenstigs.se

Annicca Andersson

Senior Advisor Miljö/Kvalitet

070-2214000 annicca.andersson@svenstigs.se

Anna Svenstig

Styrelseordförande

0370-205 01 anna.svenstig@svenstigs.se
Servicechef Emil

Emil Gadd

Servicemarknadschef

0370-205 22 emil.gadd@svenstigs.se
Företagssäljare Fredrik

Fredrik Koefoed

Key Account Manager

077-017 67 99 fredrik.koefoed@svenstigs.se
Verkstadschef Jacob

Jacob Eriksson

Verkstadschef

0370-205 71 jacob.eriksson@svenstigs.se

Johan Larsson

Brand Manager Audi

035-76 77 601 johan.larsson@svenstigs.se
Begagnatchef Joakim

Joakim Persson

Försäljningschef Begagnat

0370-205 83 joakim.persson@svenstigs.se

Kevin Gullberg

Servicerådgivare Skadecenter

0370-205 72 kevin.gullberg@svenstigs.se
Skadecenter John

John Jonsson

Servicerådgivare Skadecenter

0370-205 25 john.jonsson@svenstigs.se
Jonas Liljeqvist

Jonas Liljeqvist

Säljare Transportbilar Värnamo

0370-205 32 jonas.liljeqvist@svenstigs.se

Mikael Spjut

Servicerådgivare

0370-205 20 mikael.spjut@svenstigs.se
Skadecenter chef Mikael

Mikael Holmberg

Verkstadschef Skadecenter

0370-205 49 mikael.holmberg@svenstigs.se
Controller Stefan

Stefan Fransson

Business Controller

0370-205 88 stefan.fransson@svenstigs.se
Ledningsgrupp Robert

Robert Ljungskog

Sektorchef Scania

0370-205 30 robert.ljungskog@svenstigs.se
Volkswagen, Skoda Pär

Pär Sandberg

Brand Manager Volkswagen/Skoda

0370-205 19 par.sandberg@svenstigs.se
Service Patrik

Patrik Strömblad

Servicerådgivare

0370-205 20 patrik.stromblad@svenstigs.se
Service Pia

Pia Friberg

Servicerådgivare Volkswagen

0370-205 20 pia.friberg@svenstigs.se
Audi Service Sofia

Sofia Schröder

Servicerådgivare Audi Värnamo

0370-205 70 sofia.schroder@svenstigs.se
Verkstadschef Audi Emilia

Emilia Magnisson

Verkstadschef Audi Värnamo

0370-205 70 emilia.magnisson@svenstigs.se

Stefan Claesson

Säljledare Audi Värnamo

0370-205 13 stefan.claesson@svenstigs.se
Marknad Sandra

Sandra Salinger

Marknadsansvarig

0370-205 57 sandra.salinger@svenstigs.se