Svenstigs Värnamo

Värnamo Välkommen in till oss

Din nästa bil finns hos oss. Vi hjälper dig med allt ifrån att hitta rätt bil för dina behov, finansiering, försäkring eller om du behöver se över laddmöjlighet för en elbil.

Vi har auktoriserade verkstäder. Din Volkswagen, Audi,  ŠKODA, och SEAT är i trygga händer med våra Originalservice, smart reparation, försäkring och våra andra tjänster. Vi tar hand om din bil, så att du kan koncentrera dig på att köra.

Värnamo Våra Medarbetare

Annicca Andersson

Senior Advisor Miljö/Kvalitet

070-2214000 annicca.andersson@svenstigs.se

Louise Sunnegårdh

Reservdelsman

0370-20540 louise.sunnegardh@svenstigs.se

Adam Ingelsten

Säljare Audi Värnamo

0370-205 12 adam.ingelsten@svenstigs.se

Alen Causevic

Tillbehör och reservdelar

0370-20540 alen.causevic@svenstigs.se

Anders Engelbrekt

Servicerådgivare Transportbilar Värnamo

0370-205 75 anders.engelbrekt@svenstigs.se

Anders Ivansson

Reservdelschef

0370-205 40 anders.ivansson@svenstigs.se

Anders Karlsson

Reservdelsman Skadecenter

0370-205 40 anders.karlsson@svenstigs.se

Anna Svenstig

Styrelseordförande

0370-205 01 anna.svenstig@svenstigs.se

Emil Gadd

Servicemarknadschef

0370-205 22 emil.gadd@svenstigs.se

Emilia Magnisson

Verkstadschef Audi Värnamo

0370-205 70 emilia.magnisson@svenstigs.se

Fredrik Koefoed

Key Account Manager

077-017 67 99 fredrik.koefoed@svenstigs.se

Heidi Edholm

Reception/Biladmin-Volkswagen Gislaved, Audi Halmstad

0370-205 00 heidi.edholm@svenstigs.se

Ida Ideskog

Leverantörsreskontra/Biladmin. Skoda Gislaved

0370-205 54 ida.ideskog@svenstigs.se

Jacob Eriksson

Verkstadschef

0370-205 71 jacob.eriksson@svenstigs.se

Joakim Persson

Försäljningschef Begagnat

0370-205 83 joakim.persson@svenstigs.se

Johan Larsson

Brand Manager Audi Halmstad

035-76 77 601 johan.larsson@svenstigs.se

John Jonsson

Servicerådgivare Skadecenter

0370-205 25 john.jonsson@svenstigs.se

Jonas Liljeqvist

Säljare Transportbilar Värnamo

0370-205 32 jonas.liljeqvist@svenstigs.se

Julia Lundgren

Föräldraledig (Säljare Volkswagen)

0370-20500 julia.lundgren@svenstigs.se

Kalle Sahlstedt

Säljare Volkswagen

0370-205 17 kalle.sahlstedt@svenstigs.se

Marcus Strömgren

Servicerådgivare Skadecenter

0370-205 marcus.stromgren@svenstigs.se

Mikael Holmberg

Skadecenter ansvarig

0370-205 49 mikael.holmberg@svenstigs.se

Mikael Spjut

Servicerådgivare

0370-205 20 mikael.spjut@svenstigs.se
Mirza

Mirza Alilovic

Säljare Audi Värnamo

0370-205 11 mirza.alilovic@svenstigs.se

Mohamad Altkhen

Reservdelsman

0370-205 40 mohamad.altkhen@svenstigs.se

Pär Sandberg

Brand Manager Volkswagen

0370-205 19 par.sandberg@svenstigs.se

Patrik Strömblad

Servicerådgivare

0370-205 20 patrik.stromblad@svenstigs.se

Pia Friberg

Servicerådgivare Volkswagen

0370-205 20 pia.friberg@svenstigs.se

Robert Ljungskog

Scania sektorchef

0370-205 30 robert.ljungskog@svenstigs.se

Sandra Salinger

Marknadsansvarig

0370-205 57 sandra.salinger@svenstigs.se

Sofia Schröder

Servicerådgivare Audi Värnamo

0370-205 70 sofia.schroder@svenstigs.se

Stefan Claesson

Brand Manager Audi Värnamo

0370-205 13 stefan.claesson@svenstigs.se

Stefan Fransson

Business Controller

0370-205 88 stefan.fransson@svenstigs.se

Valdet Rrecaj

Säljare Volkswagen

0370-205 18 valdet.rrecaj@svenstigs.se

Våra Öppettider

Försäljning

  • Mån 09:00 – 18:00
  • Tis 09:00 – 18:00
  • Ons 09:00 – 18:00
  • Tor 09:00 – 18:00
  • Fre 09:00 – 18:00
  • Lör 10:00 – 13:00
  • Sön – Stängt

Service

  • Mån 07:00 – 17:00
  • Tis 07:00 – 17:00
  • Ons 07:00 – 17:00
  • Tor 07:00 – 17:00
  • Fre 07:00 – 17:00
  • Lör – Stängt
  • Sön – Stängt

Särskilda öppettider

15 september stänger vi tidigare:

Försäljning kl. 16

Skadecenter kl. 15

Verkstad kl. 15

 

Transportbilar Försäljning

  • Mån 08:00 – 17:00
  • Tis 08:00 – 17:00
  • Ons 08:00 – 17:00
  • Tor 08:00 – 17:00
  • Fre 08:00 – 17:00
  • Lör – Stängt
  • Sön – Stängt

Skadecenter

  • Mån 07:00 – 17:00
  • Tis 07:00 – 17:00
  • Ons 07:00 – 17:00
  • Tor 07:00 – 17:00
  • Fre 07:00 – 17:00
  • Lör – Stängt
  • Sön – Stängt

Scania Värnamo

  • Mån 06:00 – 17:00
  • Tis 06:00 – 17:00
  • Ons 06:00 – 17:00
  • Tor 06:00 – 17:00
  • Fre 07:00 – 16:00
  • Lör – Stängt
  • Sön – Stängt

Kontakta oss

Besöksadress

Stenfalksvägen 6
331 41 Värnamo

Box 2216
331 02 Värnamo

Kontaktuppgifter

Hitta hit