Kontakt

Våra anläggningar

Scania Svenstigs Bil

Lastbilar Smålandsstenar

0371-33 310
info@svenstigs.se

Kontakta oss

Service Halmstad Isabelle

Isabelle Olovsson

Servicerådgivare Audi Halmstad

035-7677620 isabelle.olovsson@svenstigs.se
Audi Service Halmstad Janni

Janni Åkerman

Servicerådgivare Audi Halmstad

035-767 76 20 janni.akerman@svenstigs.se
Service Halmstad Johan

Johan Billow

Reservdelar Audi Halmstad

035-767 76 31 johan.billow@svenstigs.se
Audi Värnamo Philip

Philip Davidsson

Säljare Audi Värnamo

0370-205 11 philip.davidsson@svenstigs.se
Lukas

Lukas Wennberg

Säljare Audi Värnamo

0370-205 12 lukas.wennberg@svenstigs.se
Volkswagen Valdet

Valdet Rrecaj

Säljare Volkswagen

0370-205 18 valdet.rrecaj@svenstigs.se
Volkswagensäljare Albin

Albin Jonsson

Säljare Begagnat och Volkswagen

0370-205 59 albin.jonsson@svenstigs.se
Volkswagen Matilda

Matilda Danielsson

Säljare Begagnat

0370-205 34 matilda.danielsson@svenstigs.se

Kalle Sahlstedt

Säljledare Volkswagen

0370-205 17 kalle.sahlstedt@svenstigs.se
Leverans Heidi

Heidi Edholm

Reception/Biladmin

0370-205 00 heidi.edholm@svenstigs.se
Ekonomi Ida

Ida Ideskog

Ekonomi/Biladmin

0370-205 54 ida.ideskog@svenstigs.se
Säljare Audi Halmstad Joakim

Joakim Helgesson

Säljare Audi Halmstad

035-767 76 13 joakim.helgesson@svenstigs.se
Henrik

Henrik Cronqvist

Leads Manager

035-7677609 henrik.cronqvist@svenstigs.se
Säljare Audi Halmstad Admir

Admir Ramic

Säljare Audi Halmstad

035-767 76 12 admir.ramic@svenstigs.se
Adam

Adam Lexblad

Säljare Audi Halmstad

035-767 76 11 adam.lexblad@svenstigs.se
Audi Halmstad service Annica

Annica Svensson

Servicerådgivare Audi Halmstad

035-767 76 20 annica.svensson@svenstigs.se
Ranko Halmstad

Ranko Bjelovuk

Verkstadsadministratör

035-767 76 28 ranko.bjelovuk@svenstigs.se
Reservdelar Linus

Linus Grahn

Reservdelar Värnamo

0370-205 40 linus.grahn@svenstigs.se
Henrik

Henrik Anshem

Däck och tillbehör Audi Halmstad

035-767 76 32 henrik.anshem@svenstigs.se
Reservdelar Stefan

Stefan Persson

Grossistansvarig

0370-205 40 stefan.persson@svenstigs.se
Reservdelar Alen

Alen Causevic

Tillbehör och reservdelar

0370-20540 alen.causevic@svenstigs.se
Reservdelar Mohammed

Mohamad Altkhen

Reservdelsman

0370-205 40 mohamad.altkhen@svenstigs.se
Reservdelar Anders

Anders Karlsson

Reservdelsman Skadecenter

0370-205 40 anders.karlsson@svenstigs.se
Reservdelschef Anders

Anders Ivansson

Reservdelschef

0370-205 40 anders.ivansson@svenstigs.se
Service Anders

Anders Engelbrekt

Servicerådgivare Transportbilar Värnamo

0370-205 75 anders.engelbrekt@svenstigs.se
Volkswagen Christer

Christer Heins

Säljare Volkswagen

0371-58 68 06 christer.heins@svenstigs.se
Reservdelschef Gislaved Christian

Christian Andrade

Reservdelsansvarig

0371-58 68 15 christian.andrade@svenstigs.se
Tommy Gislaved

Tommy Petersson

Däckansvarig/Reservdelsman Gislaved

0371-58 68 03 tommy.petersson@svenstigs.se

Annicca Andersson

Senior Advisor Miljö/Kvalitet

070-2214000 annicca.andersson@svenstigs.se
Rovert Lastbilar

Robert Bjärnklint

Reservdelsansvarig

0371-333 24 robert.bjarnklint@svenstigs.se

Anna Svenstig

Styrelseordförande

0370-205 01 anna.svenstig@svenstigs.se
Service Gislaved Frida

Frida Fröler-Malmståhl

Servicerådgivare

0371-58 68 10 frida.froler-malmstahl@svenstigs.se
Service Gislaved Fredrik

Fredrik Johansson

Servicerådgivare Transportbilar Gislaved

0371-58 68 25 fredrik.johansson@svenstigs.se
Anne Gislaved

Anne Pantzar

Reklamationsansvarig

0371-58 68 10 anne.pantzar@svenstigs.se
mikael

Mikael Lernerud

Servicerådgivare

0371-58 68 10 mikael.lernerud@svenstigs.se
Servicechef Emil

Emil Gadd

Servicemarknadschef

0370-205 22 emil.gadd@svenstigs.se
säljare Lastbilar Emil

Emil Hermansson

Säljare Lastbil

0371-33 301 emil.hermansson@svenstigs.se
Emil

Emil Lorentsson

Verkstadschef Audi Halmstad

035-767 76 25 emil.lorentsson@svenstigs.se
Företagssäljare Fredrik

Fredrik Koefoed

Key account manager

077-0176799 fredrik.koefoed@svenstigs.se
Företagssäljare Fredrik

Fredrik Koefoed

Key Account Manager

077-017 67 99 fredrik.koefoed@svenstigs.se
Verkstadschef Jacob

Jacob Eriksson

Verkstadschef

0370-205 71 jacob.eriksson@svenstigs.se
Johan

Johan Larsson

Brand Manager Audi

035-76 77 601 johan.larsson@svenstigs.se
Lastbilar administration Emma

Emma Svensson

Verkstadsadministratör, garanti/reklamationsansvarig

0370-20584 emma.svensson@svenstigs.se
Lastbilar däck Martin

Martin Falk

Säljare däck

0370-20541 martin.falk@svenstigs.se
Lastbilar Jimmy

Jimmy Axelsson

Servicemarknadssäljare

0370-205 35 jimmy.axelsson@svenstigs.se
Johan

Johan Larsson

Brand Manager Audi

035-76 77 601 johan.larsson@svenstigs.se
Audi Halmstad Michaela

Michaela Bengtsson

Garantihandläggare Audi Halmstad

035-767 76 20 michaela.bengtsson@svenstigs.se
Begagnatchef Joakim

Joakim Persson

Försäljningschef Begagnat

0370-205 83 joakim.persson@svenstigs.se
Lastbilssäljare Lars

Lars Hagman

Säljare Lastbil

0370-205 31 lars.hagman@svenstigs.se
Säljare Lastbilar Jonna

Jonna Bäckdahl

Säljare Lastbil/Begagnat/Hyr Scania

0370-205 33 jonna.backdahl@svenstigs.se

Kevin Gullberg

Servicerådgivare Skadecenter

0370-205 72 kevin.gullberg@svenstigs.se
Skadecenter John

John Jonsson

Servicerådgivare Skadecenter

0370-205 25 john.jonsson@svenstigs.se
Jonas

Jonas Liljeqvist

Säljare Transportbilar Värnamo

0370-205 32 jonas.liljeqvist@svenstigs.se
Lastbilar service Matilda

Matilda Wernefur

Servicerådgivare Scania

0370-205 85 matilda.wernefur@svenstigs.se
Lastbilar Albert

Albert Jonasson

Servicerådgivare Scania

0370-205 86 albert.jonasson@svenstigs.se
Lastbilar Jimi

Jimi Aspenström

Reservdelar Lastbil

0370-205 45 jimi.aspenstrom@svenstigs.se
Lastbilar Ulrika

Ulrika Ragnarsson

Verkstadsadministratör, garanti/reklamationsansvarig

0370-20569 ulrika.ragnarsson@svenstigs.se
Buss Robin

Robin Farving-Adelbrant

Kundmottagare/Reservdelar Buss

0370-205 48 robin.farving-adelbrant@svenstigs.se

Daniel Fransson

Reservdelsansvarig Scania

0370-205 46 daniel.fransson@svenstigs.se
Mikael

Mikael Spjut

Servicerådgivare

0370-205 20 mikael.spjut@svenstigs.se
Lastbilar richard

Richard Petersson

Servicechef Scania Värnamo

0370-205 38 rickard.petersson@svenstigs.se
Skadecenter chef Mikael

Mikael Holmberg

Verkstadschef Skadecenter

0370-205 49 mikael.holmberg@svenstigs.se
Controller Stefan

Stefan Fransson

Business Controller

0370-205 88 stefan.fransson@svenstigs.se
Lastbilar Toni

Toni Dojcinovski

Servicechef Scania Smålandsstenar

0371-333 10 toni.dojcinovski@svenstigs.se
Ledningsgrupp Robert

Robert Ljungskog

Sektorchef Scania

0370-205 30 robert.ljungskog@svenstigs.se
Ledningsgrupp Robert

Robert Ljungskog

Scania sektorchef

0370-205 30 robert.ljungskog@svenstigs.se
Volkswagen, Skoda Pär

Pär Sandberg

Brand Manager Volkswagen/Skoda

0370-205 19 par.sandberg@svenstigs.se
Service Patrik

Patrik Strömblad

Servicerådgivare

0370-205 20 patrik.stromblad@svenstigs.se
Service Pia

Pia Friberg

Servicerådgivare Volkswagen

0370-205 20 pia.friberg@svenstigs.se
Audi Service Sofia

Sofia Schröder

Servicerådgivare Audi Värnamo

0370-205 70 sofia.schroder@svenstigs.se
Verkstadschef Audi Emilia

Emilia Magnisson

Verkstadschef Audi Värnamo

0370-205 70 emilia.magnisson@svenstigs.se
Stefan

Stefan Claesson

Säljledare Audi Värnamo

0370-205 13 stefan.claesson@svenstigs.se
Säljare Transport Gislaved Torbjörn

Torbjörn Dyeson

Säljare Transportbilar Gislaved

0371-58 68 14 torbjorn.dyeson@svenstigs.se
Säljare Volkswagen Ulf

Ulf Isaksson

Säljare Volkswagen

0371-58 68 01 ulf.isaksson@svenstigs.se
Marknad Sandra

Sandra Salinger

Marknadsansvarig

0370-205 57 sandra.salinger@svenstigs.se