Volkswagen ID.4 GTX med fyrhjulsdrift hos Svenstigs Bil
Volkswagen ID.4 GTX elbil med fyrhjulsdrift hos Svenstigs Bil
Volkswagen ID elbil interör

Volkswagen ID.4 GTX Edition

Giltig till 2024-03-31

Kampanjerbjudande

Kontant fr. 664 900 kr

Hållbar körglädje. 0 till 100 km/h på cirka 6.2 sekunder och noll lokala koldioxidutsläpp. Med nya ID.4 GTX får du både motorkraft och framtidssäkrad mobilitet. Upplev prestandan hos syskonet till ID.4 som har rejäl räckvidd och fyrhjulsdrift. ID.4 GTX är sportig som en GTI, bekväm som en SUV och långsiktigt hållbar som en ID.4.

Fyrhjulsdrift

Elektrisk drivning på alla fyra hjulen för en sportig åktur. Den maximala motoreffekten är 340

hk (250 kW)1. När du aktiverar körläget ”Traction” får du ännu bättre väggrepp och stabilare väghållning även på löst eller slirigt underlag2.

Design – hjul

Eleganta 20 tums lättmetallfälgar skapar en intensiv framtoning.

Räckvidd

Rejäl räckvidd som gör att du klarar de flesta utmaningarna.

Ett batteri på 77 kWh nettokapacitet och en körvänlig räckvidd upp till 475 km1 gör att du klarar de flesta utmaningarna.

ID.4 GTX Edition 340 hk 4MOTION

RÄCKVIDD WLTP

Upp till 475 km

Batteristorlek

77 kWh

Utrustad med bl.a.

Metallic
Dragkrok
Top sport plus interiör

Ergoactivestolar som är elman.
Svankstöd samt masagefunktion

Stöldskyddslarm
Area view

360 grader kamera inkl. backkamera

Keyless Access

nyckelfritt lås och lås upp

Parkassist

inkl. parkeringssensorer fram och bak

Travel assist
Sideassist

och rear traffic alert

Elbaklucka

med Easy Open och Close

Räckvidd vid blandad körning 469-514 km (WLTP).
Elförbrukning vid blandad körning 17,1-18,7 kWh/100 km.

Ta kontakt direkt

Volkswagen Valdet

Valdet Rrecaj

Säljare Volkswagen

0370-205 18 valdet.rrecaj@svenstigs.se
Volkswagensäljare Albin

Albin Jonsson

Säljare Begagnat och Volkswagen

0370-205 59 albin.jonsson@svenstigs.se
Volkswagen Matilda

Matilda Danielsson

Säljkoordinator

0370-205 34 matilda.danielsson@svenstigs.se

Kalle Sahlstedt

Säljledare Volkswagen

0370-205 17 kalle.sahlstedt@svenstigs.se
Volkswagen Christer

Christer Heins

Säljare Volkswagen

0371-58 68 06 christer.heins@svenstigs.se
Säljare Volkswagen Ulf

Ulf Isaksson

Säljare Volkswagen

0371-58 68 01 ulf.isaksson@svenstigs.se

Boka provkörning