Nya elbilen Volkswagen ID.7

Giltig till 2024-03-31

Kampanjerbjudande

Privatleasing fr. 7 995 kr/månad
Körsträcka 1000 mil/år
Serviceavtal 36 mån

Kontant fr. 659 900 kr

ID.7 är den eleganta elbilen med premiumegenskaper ger lång räckvidd, snabb laddning, rejält med utrymme och smidig användning.

Laddning och räckvidd ID.7

ID.7 tar dig upp till 618 km mellan laddningarna, och snabbladdar 32 mil på en halvtimme.

Åk hela veckan på en enda laddning.

Volkswagen ID.7 Pro Edition

Räckvidd WLTP

Upp till 618 km

Batteristorlek

77 kWh

Pris från

659 900 kr

Just nu extra välutrustad ID.7 Pro Edition 286 hk

Ambientbelysning

finns i 30 färger

ASSISTANSPAKET

Parkassist med minnesfunktion
Area View inkl backkamera 360 graders kamera
Travel assist
Lane assist
Emergency assist

Interiörpaket och exteriörpakeet utan extra kostnad

värde 65 000 kr

Klädsel i Art Velor
LED Matrixstrålkastare

inkl. LED Bakljus, IQ.Light, med dåligt väder ljus

Elbaklucka

med Easy Open & Close

Mörktonade rutor

från B-stolpen och bakåt

Ergo aktivestolar

elmanövrerade med massagefunktion

El Kombinerad bränsleförbrukning 14,3 kWh/100 km
Räckvidd vid blandad körning 618 km (WLTP).

Ta kontakt direkt

Volkswagen Valdet

Valdet Rrecaj

Säljare Volkswagen

0370-205 18 valdet.rrecaj@svenstigs.se
Volkswagensäljare Albin

Albin Jonsson

Säljare Begagnat och Volkswagen

0370-205 59 albin.jonsson@svenstigs.se
Volkswagen Matilda

Matilda Danielsson

Säljkoordinator

0370-205 34 matilda.danielsson@svenstigs.se

Kalle Sahlstedt

Säljledare Volkswagen

0370-205 17 kalle.sahlstedt@svenstigs.se
Volkswagen Christer

Christer Heins

Säljare Volkswagen

0371-58 68 06 christer.heins@svenstigs.se
Säljare Volkswagen Ulf

Ulf Isaksson

Säljare Volkswagen

0371-58 68 01 ulf.isaksson@svenstigs.se

Boka provkörning