Nya Tiguan

Nya Volkswagen Tiguan

Giltig till 2023-03-31

Kampanjerbjudande

Kontant fr. 387 200 kr

Privatleasing fr. 4 495 kr/månad
Serviceavtal 36 mån
Körsträcka 1000 mil/år

Nya Tiguan

Tiguan är den mest framgångsrika SUV:en i Europa och en av de mest sålda SUV:arna i världen.

Den tredje generationen av Volkswagen Tiguan är äntligen här – med ännu mer progressiv design och mängder av ny teknik.

Livet är omväxlande och fullt av överraskningar. Nya Tiguan hjälper dig att ta dig an många utmaningar tack vare omfattande utrustning och innovativa funktioner. Nya Tiguan fascinerar med sin design med utmärkta aerodynamiska egenskaper som väcker känslor.

Nya Tiguan kan dra upp till 2,3 ton, till exempel en husvagn eller ett hästsläp.

Vi berättar mer och hjälper dig att beställa din nya Tiguan!

 

Utrustningshöjdpunkter nya Tiguan eTSI 150 hk DSG:

Metallic
Akustikrutor med tonat glas
Easy Open inkl. Easy Close

Elbaklucka, larm med safe lock, ParkAssist med minnesfunktion

Rear traffic alert

med exit warning

Front Cross Traffic Assist
ACC Front Assist
LED strålkastare
Backkamera
Lättmetallfälgar 17"
Digital cockpit pro

Priser och alternativ

Tiguan Life Edition

Pris från 387 200 kr

Tiguan eHybrid 204 hk

Pris från 514 900 kr

Bränsleförbrukning vid blandad körning från 6,3 l /100 km.
CO₂-utsläpp från 144 g/km.

Ta kontakt direkt

Volkswagen Valdet

Valdet Rrecaj

Säljare Volkswagen

0370-205 18 valdet.rrecaj@svenstigs.se
Volkswagensäljare Albin

Albin Jonsson

Säljare Begagnat och Volkswagen

0370-205 59 albin.jonsson@svenstigs.se
Volkswagen Matilda

Matilda Danielsson

Säljkoordinator

0370-205 34 matilda.danielsson@svenstigs.se

Kalle Sahlstedt

Säljledare Volkswagen

0370-205 17 kalle.sahlstedt@svenstigs.se
Volkswagen Christer

Christer Heins

Säljare Volkswagen

0371-58 68 06 christer.heins@svenstigs.se
Säljare Volkswagen Ulf

Ulf Isaksson

Säljare Volkswagen

0371-58 68 01 ulf.isaksson@svenstigs.se

Boka provkörning