Volkswagen Touran Edition

Giltig till 2024-09-30

Kampanjerbjudande

Privatleasing fr. 5 195 kr/månad
körsträcka 1000 mil/år
3 månaders betalskydd ingår
36 mån, inkl. service

Kontant fr. 383 900 kr

Välkommen in för att upptäcka mer om Volkswagen Touran. Plats för 7 eller massor av bagage.

Lasta in och kör iväg, med barn, utrustning eller några vänner. Denna kompakta MPV  (”Multipurpose vehicle”) är användbar på många sätt. Sju säten eller massor av bagage? En tur till stranden, eller ta kollegorna till ett affärsmöte? Touran blir vad du gör den till. Perfekt för resor där målet kanske inte är det viktigaste.

Vi berättar gärna mer och hjälper dig att beställa. Välkommen.

Priser Touran Edition

TSI 150 hk DSG

Privatleasing från 5195 kr/mån
Kontant från 383 900 kr

TDI 150 hk DSG

Kontant från 426 900 kr

Utrustad med

Metallic
Lättmetallfälgar 17"

Salvador

Backkamera
Easy Open & Close

inkl. Keyless access

LED-strålkastare High

LED bakljus

Stöldskyddslarm
Bränsleförbrukning vid blandad körning från 6,5 l/100 km.
CO₂-utsläpp från 148 g/km. Miljöklass Euro 6 AP.

Ta kontakt direkt

Volkswagen Valdet

Valdet Rrecaj

Säljare Volkswagen

0370-205 18 valdet.rrecaj@svenstigs.se
Volkswagensäljare Albin

Albin Jonsson

Säljare Begagnat och Volkswagen

0370-205 59 albin.jonsson@svenstigs.se
Volkswagen Matilda

Matilda Danielsson

Säljare Begagnat

0370-205 34 matilda.danielsson@svenstigs.se

Kalle Sahlstedt

Säljledare Volkswagen

0370-205 17 kalle.sahlstedt@svenstigs.se
Volkswagen Christer

Christer Heins

Säljare Volkswagen

0371-58 68 06 christer.heins@svenstigs.se
Säljare Volkswagen Ulf

Ulf Isaksson

Säljare Volkswagen

0371-58 68 01 ulf.isaksson@svenstigs.se

Boka provkörning