Volkswagen Tiguan Allspace kampanj hos Svenstigs
Volkswagen Tiguan Allspace invändigt
Tiguan Allspace

Volkswagen Tiguan Allspace

Giltig till 2023-12-31

Kampanjerbjudande

Kontant fr. 411 900 kr

Tiguan är den mest framgångsrika SUV:en i Europa och en av de mest sålda SUV:arna i världen.

Tiguan Allspace – Redo precis som du

Långt axelavstånd, som tillval med 7 sittplatser och med en högsta släpvagnsvikt på upp till 2,5 ton. Tiguan Allspace ger ditt liv flera dimensioner. För dig som har stora planer – varje dag.

Exceptionell exteriör – Tiguan Allspace

Uttrycksfull design. Tiguan Allspace är verkligen stilfull. Med iögonfallande kylargrill och eleganta signaturljus utstrålar den premiumnivå. Lättmetallfälgarna understryker den sportiga drivkraften, medan de mörkröda LED-bakljusen och den obrutna reflektorlisten framhäver den kraftfulla bakre delen (från utrustningslinjen Elegance och högre). Tiguan Allspace har onekligen en djärv SUV-karaktär.

Bland annat utrustad med:

Takreling
Lättmetall 18″
Multifunktionsratt, eluppvärmd
Adaptiv farthållare
ACC inkl. Front Assist och Lane Assist
Light Assist
8″ display
Radio Ready 2 Discover inkl. streaming och internet
LED-strålkastare
3 zons Climatronic

Prislista

Tiguan Allspace TSI 150 hk DSG

Kontant 411 900 kr

Tiguan Allspace R-Line Nordic Edition TDI 200 hk DSG 4M Automat

Kontant 524900 kr Inkl. backkamera, dragpaket och parkeringsvärmare

Läs mer om utrustningsnivån här
Bränsleförbrukning vid blandad körning från 6,4 l/100 km.
CO₂-utsläpp från 170 gr/km.

Ta kontakt direkt

Volkswagen Valdet

Valdet Rrecaj

Säljare Volkswagen

0370-205 18 valdet.rrecaj@svenstigs.se
Volkswagensäljare Albin

Albin Jonsson

Säljare Begagnat och Volkswagen

0370-205 59 albin.jonsson@svenstigs.se
Volkswagen Matilda

Matilda Danielsson

Säljkoordinator

0370-205 34 matilda.danielsson@svenstigs.se

Kalle Sahlstedt

Säljledare Volkswagen

0370-205 17 kalle.sahlstedt@svenstigs.se
Volkswagen Christer

Christer Heins

Säljare Volkswagen

0371-58 68 06 christer.heins@svenstigs.se
Säljare Volkswagen Ulf

Ulf Isaksson

Säljare Volkswagen

0371-58 68 01 ulf.isaksson@svenstigs.se

Boka provkörning